- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Generator Control Panel
Generator Control Panel
Manufacturer of a wide range of products which include generator control panel.
Generator Control Panel
Product Price: Rs 2,50,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Current Rating | 240A |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 5000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| IP Rating | IP44 |
| Phase | Three Phase |
| Brand | Next-Gen Power Controls |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
We have been counted amongst the most trusted names in this domain engaged in providing Generator Control Panel. This Control Panel is available in different specifications and sizes according to the demands of customers. Furthermore, our product range is widely demanded in different electrical industries.
Features:
- Superior finish
- Sturdy look
- Cost-effective
Yes! I am InterestedRequest A Callback