- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- DG Sync Panel
DG Sync Panel
Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer dg set synchronization panel and dg sync panel.
DG Set Synchronization Panel
Product Price: Rs 3,50,000 / UnitGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Usage/Application | All |
| Brand | NGPC |
| IP Rating | 42 / 52 / 55 |
| Phase Type | 3 - Phase |
| Frequency | 50 |
| Material | MS |
| Circuit Bracket Used | ACB |
| Meter Type | Digital |
| Voltage | 440 |
| Application | Industrial |
| Capacity | 6000A |
| Rating | 1500 kVAR |
Features:
- Hassle free performance
- Least maintenance
- Sturdy construction
Price Range:
- Rs 2,50,000 to Rs 12,00,000
Yes! I am InterestedRequest A Callback
DG Sync Panel
Product Price: Rs 2,50,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Usage/Application | Everywhere |
| Phase Type | 3 - Phase |
| Brand | NGPC |
| Material | MS |
| Meter Type | Digital |
| IP Rating | 42 / 52 / 55 |
| Rated Voltage | 525 V |
| Power | Up to 2500 kVA |
| Frequency | 50Hz |
Features:
- Hassle-free performance
- Least maintenance
- Sturdy construction
Price Range:
- Rs 2,50,000 to Rs 12,00,000
Additional Information:
- Item Code: DGS-01
Yes! I am InterestedRequest A Callback