- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Control Panel
Control Panel
Pioneers in the industry, we offer 415v solar acdb panels and thyristor control panel from India.
415V Solar Acdb Panels
Product Price: Rs 1,50,000 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 60 kW |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Next gen power controls |
| Frequency | 54HZ |
| Phase | Three phase |
| Voltage | 415V |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Thyristor Control Panel
Product Price: Rs 2,50,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Phase | Three Phase |
| Power | 3 kW |
| Voltage | 440 V |
| Material | MS |
| Frequency | 50 Hz |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Next-Gen Power Controls |
We have been counted amongst the most trusted names in this domain engaged in providing Thyristor Control Panel. This Control Panel is available in different specifications and sizes according to the demands of customers. Furthermore, our product range is widely demanded in different electrical industries.
Features:
- Superior finish
- Sturdy look
- Cost-effective
Yes! I am InterestedRequest A Callback